TORTES UN KLIŅĢERU GATAVOŠANA KONDITOREJĀS.

Lielāku vai mazāku svētku svinēšana, vienmēr saistās ne tikai ar patīkamām un satraukuma pilnām gaidām, bet aktuāls kļūst arī tas, ko tad viesi ēdīs un kā noorganizēt liela apmēra galda klāšanu. Allaž vajadzīgs izvēlēties labāko pakalpojumu sniedzēju, lai pasākums ir izdevies.

Dažādas konditorejas Rīgā mēdz piedāvāt ne tikai individuālus pasūtījumus konditorejas izstrādājumu cepšanā, bet arī piedāvā rīkot dažādus banketus. Kas gan var būt lieliskāk – kāds visu ēdiena pagatavošanu izdarīs jūsu vietā un līdz ar to būs opcija pilnvērtīgi atpūsties! Arī jautājums par to, kur nopirkt gardu kliņģeri, katrā ziņā būs atrisināts, ja izraudzīsīties piemērotu konditoru.

Ienāc- http://www.francumaize.lv/produkcija/bulcinas-un-smalkmaizites/

KAS GATAVO TORTES PĒC PASŪTĪJUMA?
Ja runājam tieši par to, kas cep kliņģerus pēc pasūtījuma, tad ir variants izvēlēties gan starp privātpersonu piedāvājumu mājas kūkām un tortēm, gan konditoreju klāstu šajā jomā. Allaž der atcerēties zelta likumu, ka lēts ne vienmēr nozīmē labāko un līdz ar to ir jāmāk izvēlēties zelta vidusceļu konditorejas izstrādājumu pasūtījumam. Kūku pēc pasūtījuma Rīgā cep daudz konditoru, bet kā atrast labāko? Noteikti iesākumā jāvadās pēc rekomendācijām no citiem klientiem, pēcāk jāizanalizē cenas un līdz ar to galaprodukta attiecība un arī, loģiski, garša. Ņemot vērā to, ka produkti pagatavošanai, lielākoties, visos veikalos maksā ļoti līdzīgi, tad skaidrs, ka pievienotā vērtība kļūst konditora prasmes un ieguldītais laiks. Cena, ja arī nedaudz dārgāka, nozīmē kvalitāti arī ēdiena nozarē. Jebkurš, pasūtot kūku vai tortes, vēlas, lai rezultāts būtu gards un arī viesi labi paēduši, tai skaitā, pastāv liela izdevība, ka klients atgrieziesīsies, lai veiktu citus pasūtījumus.

ĒDINĀŠANAS PAKALPOJUMI BANKETOS.
Vēl viens liels pasūtījumu veids, ko nereti piedāvā dažāda veida konditorejas, ir banketu galdu klāšana, jeb vienkārši bankets. Šis pakalpojums ir tik pat izplatīts un arī pieprasīts kā konditorejas pasūtījumu veikšana, kūku un kliņģeru cepšana. Galdu klāšana izbaukumā rodas aktuāla, sākoties siltajam laikam un, protams, vasaras sezonai, tādēļ šo laiku varētu saukt par ienesīgāko izbraukuma banketu rīkošanai gan telpās, gan ārpus tām. Lielu lomu banketa galdu klāšanā spēlē cenu un, protams, daudzuma attiecība, tālab klientiem vēlams sākotnēji iepazīties ar rekomendācijām par konkrēto konditoreju vai arī galdu klāšanas firmu. Banketu ēdienkartē lielākoties būtu ietverti gan dažādi salāti, uzkodas, sieru, dārzeņu un, protams, gaļas plates, arī siltie ēdieni, ja šādas ir klienta vēlmes. Pasūtījums ir augstākās kvalitātes, svaigs un, protams, gatavots īsu brīdi pirms pasniegšanas.

Laba ēdinašānas pakalpojumu sniedzēja atrašana spēlē lielu lomu tajā, lai bankets, jubileja vai arī kāda cita svinīga sanākšana pēc iespējas būtu izdevusies un visi būtu priecīgi ar rezultātu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *