LĪDZEKĻI REHABILITĀCIJAS UZLABOŠANAI

Veselībai un komfortam ir ļoti liela loma mūsu pašsajūtai ikdienā. Ikdienas gaitas un darbi tiek būtiski ietekmēti, ja jūtamies kaut nedaudz nekomfortabli savā ķermenī, noguruši un pilni emocionālas spriedzes.

Šādi mirkļi ir īpaši atbilstoši tam, lai dotu savam ķermenim un garam iespēju atpūsties un uzlādēt spēkus. Dažāda veida rehabilitācijas procesi ir tie, kas allaž noder arī profilaktiskos brīžos un liek mūsu ķermenim un garam, burtiski, lidot. Kompresijas zeķes un to sniegtās priekšrocības obligāti novērtēs grūtnieces, cilvēki pēc vēnu operācijām un vienkāršākām procedūrām, tie, kuriem ir ikdienā liela slodze kājām. Topošās māmiņas katrā ziņā novērtēs ne tikai kompresijas zeķes, bet arī grūtnieču jostas un speciālo apakšveļu, kas būs lieliski palīgi ne tikai grūtniecības, bet arī pēcdzemdību periodā. Savukārt, ja svarīga mazliet nopietnāka pieeja rehabilitācijai, tad dažāda veida ortozes sniegs lielu atbalstu ikdienas gaitām. Šeit apskatāms viss piedāvājums!

KUR IEGĀDĀTIES KOMPRESIJAS APĢĒRBU KĀ ARĪ ZEĶES?

Dažāda tipa kompresijas apģērbs pēdējos gados ir kļuvis ļoti populārs. Ar vien lielākoties aktīvās atpūtas piekritēji, izvēlas zem sava brīvā, sportiskā apģērba, pavilkt apakšā kompresijas bikses, kreklu, zeķes. Šādā veidā ir iespējams mazināt noguruma un diskomforta radītās neērtības, jo kompresijas apģērbs uzlabo asinsriti slodzes gadījumos. Kompresijas zeķes un kompresijas apģērbu var uziet arī dažādās aptiekās, kopā ar cita veida kompresijas izstrādājumiem. Tautā parasti tās tiek dēvētas par vēnu zeķēm, jo ir obligāta nepieciešamība pēc vairāku vēnu operāciju veikšanas rehabilitācijas periodā, pie tam, vēnu zeķu sniegtās priekšrocības nenoliedzami novērtēs gan tie, kuri ikdienā dara stāvošu darbu, gan tie, kuri regulāri dodas lidojumos.

KĀDĀ SITUĀCIJĀ VAJADZĪGS NOPIRKT ORTOZES?

Pēc dažāda tipa operācijām, traumām, vai arī iedzimtām problēmām, var rasties vajadzība pēc ortozēm, kas palīdzētu atjaunot dažāda tipa ķermeņa iespējas, vai kalpotu kā fiziska rakstura atbalsts dažādu ikdienas darbu paveikšanai. Ortozes parasti tik iedalītas medicīniskajās un sporta ortozēs, kas abas pilda atbalsta lomu. Sporta ortozes ir izplatītas aktīva dzīvesveida piekritēju vidū, savukārt medicīniskās ortozes ir populāras personām ar fizisku invaliditāti, pēcoperācijas rehabilitācijas periodā. Eksistē dažāda tipa ortozes, kas katra pilda savu funkciju – ortozes celim, potītes ortozes, ortizes elkonim, ir arī ortozes roku pirkstu ufnkciju atjaunošanai, bandāžas un daudz kas cits. Lai iegādātos maksimāli piemērotas ortozes un bandāžas, ieteikums konsultēties ar funkcionālo speciālistu, jeb ergoterapeitu, par vislabāko risinājumu un piemērotāko ortozi konkrētajai problēmai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *