Kāda cena būs mežam?

Meži sastāda lielu procentuālo daļu no Latvijas sauszemes. Latvija ārzemniekiem kā arī mums pašiem, visos laikos saistās ar zaļu dabu, zilām upēm kā arī ezeriem, jūras tuvumu.

Ir dažādi faktori, kuri nosaka mežu kā arī cirsmu pirkšanas un pārdošanas darījuma darbību un apmēru, tāpēc savu pieredzi nevajag balstīt uz citu piemēra. Mežu likumā noteikti ir atrunāti noteikumi, kas jāņem vērā pērkot un pārdodot mežus. Kas jāņem vērā, ja vēlaties pārdot mežus?

Uzzini vairāk – https://siardn.lv/par-mums/

Rentablitāte ir viens no, ja ne pats galvenais cenu noteicošais faktors mežu pārdošanā un pirkšanā.. Tai skaitā, šis aspekts kļūst nozīmīgs ne tikai tad, ja mežu pirks vai arī pārdos valsts, bet arī privātpersona. Koku kā arī augu tips, izcērtamo koku kubatūra, ir svarīga tad, ja vēlaties pārdot cirsmu. Ja mežu grasāties pārdot valstij, tad cena tiks noteikta vadoties arī uz to,kādā attālumā pārdodamais zemes gabals atrodas no citiem valstij piederošiem mežiem. Ceļu tuvums mežam, tas, kur atrodas mežs, kāda ir mežaudze, grāvji un vēl daudz kas cits sekmē meža kopējo vērtību naudā. Mežu cenu par hektāru nosaka arī interesentu skaits. Jo lielāks pircēju skaits, jo lielāka izdevība saņemt augstāku cenas piedāvājumu.

Kas jādara pirms mežu pārdošanas?

Cirsmas pārdošana ir ierasts darījumu tips. Cirsmu cenu noteikšanā, nozīme noteikti ir arī tam, vai tai seko jaunaudze, kāds būs meža tips, atrašanās vieta un tamlīdzīgi. Cirsmas, pirms pārdošanas, jaizdasto – jāizmēra kubatūra kubikmetros, izmantojot koku augstumu un caurmēru realitātē. Cirsmu pirkšana kļūst populārs darījumu tips, jo kokapstrāde tomēr ir viena no mūsu valsts galvenajām eksporta precēm.

Cenu noteicoši faktori.

Tā atrašanās vieta un koku tips būs svarīgākie faktori cenas noteikšanai. Mežu cena par Ha spēj būt pat 8 tūkstoši eiro, taču tas ir īpaši vērtīgu apstākļu kombinācijā. Visvērtīgākie ir skuju koku meži, taču mazāk vērtīgie meži aug pie jūrām un upēm. Meža vērtēšana var tikt uzticēta gan valsts uzņēmumu darbiniekiem, gan arī privātiem biznesmeņiem, kas ar to nodarbojas ikdienā. Meža cenas mūsu valstī bieži tiek noteiktas vadoties uz Valsts Mežu Dienesta noteiktiem izcenojumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *