Konditorejas izstrādājumi – prieks, kam nav nepieciešams iemesls

Megapolisos jau ļoti sen bija tiešām populāri sūtīt pārtiku, tas attiecas arī uz tādu pakalpojumu kā uzkodas banketam. Parasti turīgi cilvēki pasākumus rīkoja pie sevīm villās vai arī viesu mājās, savukārt visa galda klāšana kā arī uzkodas banketam tiek sūtītas pārbaudītā vietā.

Pie tam torte vai kūka npo vietējā veikala nekad nebija populāra, tāpēc jau laiku atpakaļ bagāti cilvēki priekšroku deva tāda veida precei piemēram, kā tortes uz pasūtījumu. Pateicoties tam, ka viss apkārt aug kā arī pilnveidojas, izveidojās dažādas konditorejas Rīgā un citās pilsētās Latvijas teritorijā, kas tiek piedāvāta ne tikai iespēja pasūtīt torti, bet arī ir piedāvātā galdu klāšana izbraukumā. Turklāt galdu klāšana cenas zņiā tiešām nemaz nav tik ļoti dārgs pasākums. Un sameklējot savu konditoreju, Jums vairs nemaz nav jādomā, kur pasūtīt garšīgu sāļie kliņģeri.

Pasūtīt torti – pamata principi garda produkta izvēlēšanai

Nebūs nozīmīgi, kādi svētki būs, taču tagad tikai daži cilvēki dot priekšroku veikala tortēm, un arvien lielāku pieprasījumu sasniedz ne tikai tortes pēc pasūtījuma Rīgā, bet arī citur Latvijā. Protams tāda veida konditorejas izstrādājumi, kā torte ir svinību galda pamata dekorācija, un tā tiek pasūtīta pārbaudītā vietā. Visas konditorejas Rīgā piedāvā ļoti daudz dažādu pildījumu un noformējumu tortēm. Lai varētu izdomāt, kādu pasūtīt torti, nepieciešams uzzināt, kādas tortes veidi var būt piedāvāti. Banketi parasti priekšroku dod šādam tortēm – biskvīta, marcipāna, no suflē vai jogurta. Suflē un jogurta tortes pēc pasūtījuma jau ir labas, kad viesi domā par savu figūru. Savukart marcipāna tortes ir visdārgākās. Taču biežāk tortes pēc pasūtījuma būs tieši no biskvīta. Konditorejas izstrādājumi no biskvīta palīdz realizēt jebkada veida fantāzijas, savukārt tortes kļūst par īstu mākslas darbu, ar ko vēlāk lepojas konditoreja.

Uzkodas banketam un galdu klāšana izbraukumā, kam pievērst īpašu uzmanību?

Banketi ir viens no populārākajiem svētku galda organizēšanas formātiem. Tie ir piemēroti kāzām vai jubilejām, lieliem izlaidumiem vai citiem pasākumiem. Domājot par jebkuru pasākumu, tad ir svarīga labi izstrādāta pati banketu ēdienkarte, obligāti ņemot vērā aicināto viesu skaitu. Aizraujoši, ka banketu ēdienkarte parasti ir rēķināta gramos attiecīgi pret pasākumu ilgumu. Lietišķie banketi parasti aizņem pāris stundas, šīnī gadījumā uzkodas banketam tiek rēķinātas tikai līdz 400g uz cilvēku. Kad notiek galda klāšana jubilejai vai izlaidumam, kur pasākums turpinās līdz pat sesām stundām, būs aprēķināts 600-1200g produktu uz cilvēku liela banketu ēdienkarte. Turpretim kāzas kopā ar tādu lietu, kā tortes uz pasūtījumu, tiks aprēķināts līdz pat 1500 gramiem produktu liela banketu ēdienkarte uz vienu cilvēku. Jebkura gadījumā galdu klāšana izbraukumā ir izdevusies tad, kad to rīko pārbaudīta vieta. Savukārt pati galdu klāšana cenas ziņā būs atkarīga no tā, cik daudz produktu tiks izmantots.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *