Kādam tieši mērķim parasti tiek izmantota ģeodēzija?

Pamatā ģeodēzija jau ir zinātne par zemes mērīšanu. Ģeodēzisko un topogrāfisko pētījumu laikā dabūtos datus izmanto, priekš tam, lai izveidotu precīzas kartes kā arī plānus, projektējot rūpnieciskos un parastos objektus. Topogrāfija vai arī mērniecība ļauj sataisīt navigācijas sistēmas un pateicoties tam iespējams precīzi izmērīt attālumus starp dažādiem objektiem, apzīmēt, kur ir robežas starp reģioniem, pilsētām un valstīm. Speciālists, kurš veic šo darbu, ir tieši mērnieks. Viņa uzdevumos ietilpst topogrāfija un ģeodēzija, un šodien Latvijas mērnieks ir diezgan populāra profesija.

Topogrāfija un ģeodēzija, kas ir vēl?

Varētu izdalīt sekojošas ģeodēzijas nozares: topogrāfija, kas ir zemes virsmas apraksts, inženierzinātņu mērniecība, ko izmanto būvniecības procesos un tas ietver tehnoloģiju un darba organizāciju, priekš tam, lai atrisinātu dažādas inženierijas problēmas. Hidrogrāfija pēta ūdens dzīles.. Izmantojot aerofotogrāfiju tiek veidotas kārtis, bet kadastrālā uzmērīšana ir nozare kas novērtē un uzskaita dabas resursus un inženiertehnisko darbību. Mērnieks jebkurā no tām pielieto dažādas iekārtas, tādas kā lāzerskenēšana vai arī 3d skenēšana, lai izmērījumi varētu būt precīzāki. Pie mums Latvijā ir kā valsts zemes kadastrs, kurā apvienoti visi īpašumi, dati par to lielumu un saimniekiem, un meliorācijas kadastrs, kur tomēr ir valsts līmeņa objekti, piemēram, ūdensnotekas un arī sūkņu stacijas.

3d skenēšana mūsu valstī, kur tad var griezties?

Šeit nav būtiski kādi tieši pakalpojumu ir vajadzīgi, vai tie būtu jauns zemes robežu plāns, vai arī dažāda veida zemes ierīcības projekti, kadastrālā uzmērīšana vai arī tāda lieta kā topogrāfiskais plāns, būs vajadzīgs kvalificēts Latvijas mērnieks, kurš prot savus darbus. Pats mērnieks ir tāds zinātnieks, kas pārzin ne vienīgi ģeogrāfiju vai fiziku, bet arī, piemēram, mūsdienu tehnoloģijas, kā arī var darboties ar tādām lietām piemēram, kā 3d skenēšana vai lāzerskenēšana. Tad, kad tiek pasūtīta topogrāfija cena protams spēlē ne mazāk būtisku lomu, tā kā tā nevar būt par mazu, taču, ņemot vērā tirgu, jāņem vērā vidējs izcenojums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *